TAMA POWERPAD Designer Collection Single/Twin Drum Pedal Bag Black TPB200BK
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Condition: New
A drum pedal bag with single/twin pedal changes that can also accommodate long footboard types such as TAMA SpeedCobra.In addition to 10mm thick cushions on the front, sides, bottom, and back of the bag, cushions are also used on the internal partitions. Protects your pedals. There are two large pockets on the front that can store A4 files with plenty of room, and in addition to sheet music and tablets, you can also store small items such as metronome and practice pads. Comes with a removable bag-in-bag. However, when using it as a single pedal, you can carry small items such as clamps and sticks.Actual internal dimensions: 400mm (W) x 200mm (D) x 300mm (H)