Bosch Professional 18V Battery Saver Saw (Body Only) GSA18V-LIH
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Condition: New
Capacity: Wood cutting 250mm Pipe cutting 130mm Mild steel plate cutting 20mm Stroke number: 0-2,400/2,700 times/min Stroke width: 28mm Electronic continuously variable speed switch *This product is only the main unit. Charger, case, and battery are sold separately. *Using a compatible battery that is not a genuine product may lead to an accident. Please use genuine Bosch batteries. We are carrying out changes to Japanese specifications in Japan. At that time, we opened the package once and sealed it after work, but there is no problem with the product specifications. The specifications and appearance of the listed products and accessories are subject to change without notice due to improvements. Increase the number of items displayed
Brand: ‎BOSCH
Product model number: ‎060164J000
Product size: ‎44 x 37 x 25 cm; 3.4 kg
Color: ‎Blue
Name on nameplate: ‎Main unit only
Material: ‎Polyamide
Power source: ‎Cordless
Voltage: ‎18 Volts
Wattage: ‎18 W