Bosch Professional 18V cordless impact driver (body only, belt hook, carrying case included) GDR18V-210CH
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Condition: New
Equipped with a high power 210Nm ETP (dust-proof and splash-proof function) that allows you to set the mode according to your work needs.Connect compatible that allows you to set functions by connecting to a smartphone.Equipped with 4 modes (tapping) to support a wide range of tasks. (screws, wood screws, bolts, custom) ●Highly efficient EC motor (brushless motor) adopted ●3-stage power control function
●Rated voltage: 18V ●Rotation speed: 0-1100/2300/3400 rotations/min ●Number of blows: 0-2200/3400/4200/min ●Maximum torque: 210Nm ●Normal bolt: M6-M14 ●High strength bolt: M6 -M12 ● Mass: 1.7Kg ● Body size: (H) 253 x (W) 126 mm *Battery and charger not included